GÜRALLAR ARTCRAFT - Gürallar

GÜRALLAR ARTCRAFT

12.02.2010

Gürallar Grubu’nun 1994 yılında faaliyete başlayan ArtCraft markası, 12–16 Şubat 2010 tarihinde Frankfurt’ta düzenlenen ve sektörün dünyadaki en büyük buluşması olan ‘Uluslararası Zücaciye Ev Dekorasyonu ve Hediyelik Eşya Fuarı’nda yeni koleksiyonunu sundu. Yaklaşık 12 yıldan bu yana fuara katılan Gürallar ArtCraft, 180 metrekare büyüklüğündeki standıyla, aralarında Arc, Bormioli Rocco, Bormioli Luigi, Libbey ve Nadir gibi dünyanın en büyük üreticileriyle aynı salonda boy gösterdi.

Fuarda, mevcut dinamizmini ve her sene genişleyen ürün yelpazesini sergileyen Gürallar ArtCraft’ın, ağırlıklı olarak yeni şarap bardağı serisi Lal, su bardağı serileri ile organik boyalı ürünleri ön plana çıktı.

Gürallar ArtCraft Türkiye’nin önde gelen cam üreticilerinden biri konumunda.

Gürallar ArtCraft markasına ilişkin bir değerlendirme yapan Gürallar Yönetim Kurulu Üyesi Esin Güral Argat; “13 yıllık tarihimiz boyunca pazar beklentilerini aşan mükemmellikte ürün ve hizmet sunma hedefimiz ile tüketicilerimizin güvenini ve bağlılığını kazanmış olmak bizleri gururlandırıyor” dedi. Gürallar ArtCraft markasının bugün Türkiye’nin önde gelen cam üreticilerinden biri konumunda olduğunu ve Türkiye züccaciye cam üretim kapasitesinin de yüzde 20’den fazlasını karşıladıklarını da aktaran Argat, yurtdışı pazarlara ilişkin ise şu değerlendirmeyi yaptı; “Yurtiçi kadar yurtdışında da pazar payımız her geçen yıl artıyor. Başta Avrupa olmak üzere modern ve geleneksel kanalın yanı sıra promosyon müşterilerine de hizmet vererek toplam 76 ülkeye ihracat yapıyoruz”. Argat, Ambiente 2010 Fuarı’na ilişkin ise şunları söyledi; Her sene olduğu gibi 60’a yakın ülkedeki cash&carry, department store, toptancı, dekorcu ve promosyon müşterilerimizle buluşmak bizler için büyük önem taşıyor. 2009 yılının genel değerlendirmesini de yapacağımız fuar; 2010 için hedeflerimizi saptamak, yeni koleksiyonlarımızın en kısa sürede tüketiciyle buluşmasını sağlamak için de büyük fırsat yaratıyor.”

Gürallar ArtCraft, Kütahya’da bulunan fabrikasında 40 bin metrekaresi kapalı alan olmak üzere toplam 80 bin metrekarelik bir alanda üretim gerçekleştiriyor. Üretime 1994 yılında başlayan marka, üretime geçtiği yıldan itibaren yurtiçi ve yurtdışı talep ve ihtiyaçlarını başarı ile karşılayarak, 2003 yılında yapmış olduğu yeni yatırımla yılda 25 bin ton olan üretim kapasitesini artırarak 4 katına çıkarttı. Toplam bin 100’e yakın çalışanıyla Gürallar ArtCraft fabrikasında; bardak, şekerlik ve dondurma kasesi gibi standart sofra camı ürünlerinden çekme ayaklı bardak, dekorlarla süslenmiş çay bardaklarına kadar çok geniş bir ürün yelpazesi tasarlanıyor ve üretiliyor.